Czy antygona postąpiła słusznie grzebiąc swojego brata
Sofokles przedstawia w nim historię dziewczyny, która mimo zakazu króla postanawia pochować swojego brata, który zginął w walce i okrzyknięty został mianem zdrajcy.. Myślę , że tak co potwierdze w daleszej części pracy.. Myślę , że tak co potwierdze w daleszej części pracy.. w tym celu zredaguj przemówienie.. Każdy z nas miał inne odczucia gdy czytał te książkę.. Podaj argumenty i kontrargumenty motywujące postępowania Antygony oraz Kreona.Uważam, że Antygona postąpiła słusznie grzebiąc Polinika.. Antygona grzebiąc brata była świadoma swojego czynu, zrobiła to umyślnie.. Uważam,że Antygona słusznie postąpiła,grzebiąc zwłoki brata.. Nie złamała ona zakazu dla zysku, ale z miłości do brata, postąpiła zgodnie ze swoim sumieniem.Antygona woli chlubna wierć niż marne życie z obciążonym sumieniem.. Jest siostrą Ismeny, Polinejkesa i Eteoklesa.. Postaram się na podstawie zebranych przez siebie argumentów udowodnić że Antygona Postąpiła słusznie.. W moim wystąpieniu chciałbym udowodnić WYSOKI SĄDZIE ,że moja klientka została niesłusznie skazana.Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Antygona to głowna i tytułowa bohaterka ksiązki Sofoklesa.. Nie znamy właściwie uczuć Antygony, w ogóle jej nie znamy, bo tragedia grecka ma to do siebie, że dotyczy tylko wycinka z życia bohaterów - 24 godzin!.

Czy Antygona postąpiłą słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata?

Gdyby Antygona nie pochowała brata, mogłaby więc ściągnąć na siebie gniew bogów.. Moje stwierdzenie postaram się uzasadnić , przytaczając argumenty,które za tym przemawiają w dalszej pracy.Czy kara wymyślona przez Kreona dotyka winowajcę, czy sprawia cierpienie jego bliskim, którzy w niczym nie zawinili?. Jako obrończyni oskarżonej, będę się starała Was przekonać do sprawiedliwego wyroku wobec mojej klientki.Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla?. Bracia zginęli w bratobójczym konflikcie.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o DoO WYBORU.. -CZY antygona postąpiła słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata-rozprawka -czy kreona można n…Mowa obrończa Antygony.. Podobne argumenty padają w przemowie Antygony skierowanej już do samego Kreona.Uważam, że Antygona była w pełni świadoma konsekwencji swojego postępowania i chciała oddać należny szacunek bratu, ponieważ bardzo go kochała.. Mimo, iż wydawać się może, że bohaterka była bardzo dzielna i odważna, uważam, że nie postąpiła dobrze.Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.. Nie można zapomnieć o tym ,iż Antygona złamała zakaz Kreona ,lecz przyznała się do winy wiedząc, że zostanie stracona .Nie wszyscy z jej otoczenia potrafili sprzeciwić się władzy Kreona, jednakże ona zrobiła to z miłości do brata.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziRóżne oblicza .Czy jednak postąpiła słusznie?.

Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla?

Ja jednak uważam, że główna bohaterka tego dramatu postąpiła słusznie.. Wykazała się przy tym ogromną odwagą, bo złamała prawo władcy.. Każdy z nas miał inne odczucia gdy czytał te książkę.. Kochała go i za nic w świecie nie pozwoliła, aby ktokolwiek traktował w tak okrutny sposób osobę, która była jej naprawdę bliska.. W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.. Antygona musiała stać na straży honoru swojej rodziny.Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.. Jako przykładem posłuże się stwierdzeniem, że Antygona zdecydowała się pochować Polinika, ponieważ bardziej ceniła prawa boskie niż ludzkie.Czy Antygona postąpiła dobrze grzebiąc swojego brata?. Liczy się to, co nakazali ludzio9m bogowie, a oni każą zamarłych grzebać, niezależnie od tego, czy koś uzna, iż na to zasługują bądź nie.. Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Czy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brata ?.

oskarżona Antygona postąpiła słusznie , grzebiąc zwłoki brata, Polinika.

Moim pierwszym argumentem będzie to , że człowiek nie może "Łamać święte prawa Boże ".Napisz rozprawkę na temat tego "czy Antygona postąpiła słusznie grzebiąc swojego brata".. to bardzo krótko, zbyt krótko, by poznać bohaterów, ich cechy charakteru, sposób myślenia, to, co dla nich bardziej lub .. moim zdaniem Antygona postąpiła słusznie, w swoim działaniu kierowała się .Uważam,że Antygona słusznie postąpiła,grzebiąc zwłoki brata.. 87% Mowa obrończa AntygonyMimo, że Antygona wystąpiła przeciw prawu obowiązującemu w Tebach, uważam, że postąpiła słusznie, grzebiąc zwłoki swojego brata.. Jako przykładem posłuże się stwierdzeniem, że Antygona zdecydowała się pochować Polinika, ponieważ bardziej ceniła prawa boskie niż ludzkie.Przyznaję, grzebiąc zwłoki, kierowała się emocjami, ale nie mogła patrzeć, jak ciało jej brata zostają rzucone na porzarcie sępom.. Każdy z nas patrzy na takie sprawy inaczej.. Nie można zapomnieć o tym ,iż Antygona złamała zakaz Kreona ,lecz przyznała się do winy wiedząc, że zostanie stracona .85% Czy antygona postąiłą słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata?. 86% Uzasadnij, że Antygona postąpiła słusznie.. Wiedziała że jeśli nie pochowa swojego brata Polinejka to jego dusza nie dozna łaski zawędrowania w progi Hadesu..

Swą...Czy Antygona postąpiła słusznie .

Dołącz do nas i ucz się w grupie.Zadanie: julka i asia śą w sumie o 6 lat starsi od swojego brata Rozwiązanie:w załaczniku Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Za wyborem Antygony stoją prawa boskie, które nakazują grzebać zmarłych.. 85% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.. Czy Antygona postąpiłą słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata?. W lekturze Antygonę poznajemy, jako kobietę porywczą i zdecydowaną.. - rozprawka.. Myślę jednak, że warto rozważyć tą sytuacje.. Komuś może wydawać się, że Kreon postąpił słusznie, broniąc swojego autorytetu jako władca.. Moje stwierdzenie postaram się uzasadnić , przytaczając argumenty,które za tym przemawiają w dalszej pracy.. Działała w zgodzie z prawami boskimi, które Kreon podważał.. Jako obrończyni oskarżonej, będę się starała was przekonac do sprawiedliwego wyroku mojej klientki.. Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycieCzy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brata ?. Nie chciała by brat nie zaznał spokoju po śmierci i poświęciła swoje życie za niego.. Kreona zaś, jako króla nieugiętego i stanowczego w swoich przekonaniach.Cały problem opiera się na sytuacji, gdy Polinik najechał na Teby.Mimo, że Antygona wystąpiła przeciw prawu obowiązującemu w Tebach, uważam, że postąpiła słusznie, grzebiąc zwłoki swojego brata.. Swą myśl rozwinę poprzez… Czytaj dalej →Mowa obrończa Antygony Zebraliśmy się na tej sali aby osądzić czy Antygona której postawiono zarzut sprzeciwienia się woli króla postąpiła słusznie grzebiąc swego brata Polinejkesa.. Trudno mi ją oceniać.. Moje stwierdzenie postaram się uzasadnić , przytaczając argumenty,które za tym przemawiają w dalszej pracy.Przykładem takiej sytuacji jest dramat Antygona.. Po jej stronie stają wszyscy poza Kreonem bohaterowie - Hajmon, lud tebański, Terezjasz, nawet Ismena, która podkreśla dobre intencje siostry.Przydatność 60% Czy antygona postąiłą słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata..Komentarze

Brak komentarzy.