Napisz która jest godzina its three oclock

napisz która jest godzina its three oclock.pdf

Learn vocabulary, terms, and more with flashcards, games, and other study tools.Gdy chcemy podać godzinę z minutami od 1 do 30, używamy słów past/after, co oznacza po polsku "po".Gdy mówimy, że jest 15 minut po jakiejś godzinie lub jest w pół do (30 minut po jakiejś godzinie) następnej godziny, słowa fifteen oraz thirty możemy zamienić na quarter (kwadrans) oraz half (połowa).. - W piątek o szóstej.. Tabelka poniżej pokazuje sposób w jaki należy czytać godziny w języku angielskim.. - O czwartej.. 3pm = Three o .Jest czwarta rano.. Posługując się powyższymi przykładami napisz w zeszycie podane godziny: a) Jest wpół do .Learn godziny with free interactive flashcards.. Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium .Pm - godzina popołudniowa (tak zapisuje się godziny popołudniowe, po godzinie 12) A teraz przejdźmy do samych godzin.. (dosłowne tłumaczenie: pół godziny po dziesiątej rano) 6:25 - It's twenty five past six - Jest dwadzieścia pięć po szóstej(rano lub po południu).. - Jest pół godziny po drugiej = Jest wpół do trzeciej.. - O której godzinie zaczyna się film?. - Jest pół godziny po trzeciej = Jest wpół do czwartej.. Na dzisiejszej lekcji będziemy określać godzinę.. - Kiedy jest mecz?. pokaż więcej.. Jeżeli mamy doczynienia z cyfrą określającą liczbę minut, która nie jest podzielna przez 5 wówczas musimy użyć słowo minutes..

Która jest godzina?

- Jest czwarta.. - W niedzielę .. Jeżeli opisujemy godziny pełne (na przykład: jest godzina pierwsza) to robimy to w następujący sposób: 1 00 - it's one o'clock (jest pierwsza) 4 00 - it's four o'clock (jest czwarta)HALF PAST THREE - ktora to godzina?. Która jest godzina?. Używamy tutaj sformułowania "o'clock", które stwierdza, że jest to pełna godzina.. (jeśli jest pełna godzina na końcu zdania dopisujemy - o'clock) It's half past seven.. • Zeszyt ćwiczeń - ćw.. Godziny z minutami Aby podać godzinę z minutami , używamy wyrażeń ze słowami past/after ( po którejś) oraz to ( do którejś) .Wyraz o'clock jest używany wyłącznie z pełnymi godzinami.. Na dzisiejszej lekcji utrwalałeś słownictwo związane z opisem swojego typowego dnia.. Drogi Uczniu!. (half past - oznacza 30 minut po godzinie np. siódmej) • Przerysuj zegary z ćw.. Jest piąta po południu).. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.It's three o'clock.. - Jest pół godziny po pierwszej = Jest wpół do drugiej.. half past - „pół godziny po" - polskie „wpół do" nie do końca odpowiada angielskiemu half past.. ROZUMIANE JAKO: Pół godziny po .Odpowiadając na pytanie 'Która godzina?'. Możemy też po prostu słownie podać liczby stanowiące godziny i minuty .- Która jest godzina?.

Co znaczy i jak powiedzieć "It's three o'clock."

• Spróbuj połączyć palcami godziny z odpowiednimi wyrażeniami.. Odpowiedzi zapisz w .Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Zazwyczaj godziny dzielimy "połówkowo", czyli jeśli zegar wskazuje liczbę minut w przedziale od 1 do 29, mówimy że jest ileś minut po danej godzinie np. five past six (pięć po szóstej), a jeśli liczba minut zawiera się w przedziale od 31 do 59, mówimy że .Wyrażenie "o'clock" odnosi się tylko do pełnych godzin.. Jeśli czas jest pomiędzy "wpół do" a pełną godziną używa się przyimka " to" np.: What's the time?. Po polsku gdy mówimy „wpół do dwunastej", mamy na myśli godzinę 11:30, czas odliczamy do najbliższej pełnej godziny.Start studying English Adventure 3 - Unit 5.. /łot tajm yzyt/ It's eight o'clock - jest ósma It's half past six - jest wpół do siódmej (pół godziny po 6) Napisz która jest godzina: 8: 30 - It's half past eight.. (przykład) 1. half past one.. Nazywaj liczby, które widzisz w zielonych prostokątach.. Po polsku mówimy "wpół do", natomiast po angielsku "half past" czyli dosłownie "pół po".. Gdy chcemy powiedzieć, że jest np. 11:21 to wtedy użyjemy trochę innej konstrukcji.. 27th April 2020 Cel: Uczę się określać czas Zadanie 1 Rozgrzewka językowa - utrwalenie słownictwa z poprzedniej lekcji Przeczytaj zdania.Połącz zdania z odpowiednim rysunkiem.3.00- It's three o'clock..

(Która godzina?

Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu.Gdy jest pełna godzina to mówimy/piszemy: It's five o'clock.. - tłumaczenie na polski oraz definicja.. (Która godzina?. Poznałeś nowe słownictwo związane z porami dnia.. Aby powiedzieć, że jest x minut po jakiejś godzinie, używamy zwrotu "past" np.:Napisz, która jest godzina.. Teraz dowiemy się jak wyrazić godzinę 3.30, 7.30, 11.30, UWAGA!. Gratuluję Ci wykonania zadań!Jest godzina… Odpowiadając na pytanie która jest godzina mamy do wyboru kilka różnych zwrotów, zależnie od pory.. Jest za pięć szósta.). W języku angielskim żadko używa się 24 godzinnego trybu, powszechny jest 12 godzinny AM (a.m.). W amerykańskim angielskim używa się również formy after zamiast past.. half past.. Ustawiam wskazówkę godzinową w stronę słońca, dzielę kąt między wskazówką a godziną 12 , żeby znaleźć południe .W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies.. Do w pół do każdej godziny (czyli do 30 po) używamy .Zadanie 5 w zeszycie Popatrz na zegary i napisz w zeszycie, która jest godzina i pora dnia.. Ćwiczyłeś także umiejętność określania godzin.. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.. Odpowiedz na pytania według wzoru.. • Otwórz książkę na str. 45 i spójrz na zadanie 3.. - Wyjeżdżam jutro o 7 rano.. 3 str.103- O której godzinie życzy pan/pani sobie śniadanie?.

(Jest godzina 3.30/15.30) Zadanie 1.

używamy przed południem PM (p.m) uzywamy po południu 3am = Three o'clock in the morning.. 1:00 - 7:30 - 9:00 - 4 .Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu Drogi Uczniu klasy 3!. Zadanie premium..Komentarze

Brak komentarzy.