Opisz jeden dzień z podróży pana fogga
Imię starego służącego pana Fogga.. Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Opisz jeden z dni podróży Pana Fogga Z książki W 80 dni dookoła świata Na terazPrzedstawienie osoby i zwyczajów pana Filipa Fogga - dżentelmena z klasą, któremu można pozazdrościć opanowania.. jak cos w imieniu feleasa.. Z jakiego miasta pochodził Jean?. sposób mówienia, - jaki ma stosunek do pozostałych bohaterów .Napisz opowiadanie przez pana Fogga jego podróży,,w 80 dni do okoła świata" w formie listu.. 2010-02-22 15:42:07 Jakie były etapy podróży pana Fogga ?. Podróżnicy mają w czasie wyprawy wiele przygód.Zadanie: wyobraź sobie , że jesteś fileasem foggiem i opisz jeden dzień podróży kartka z pamiętnika data,opis wydarzeń i przerzyć Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Napisz kartkę z pamiętnika w imieniu pana fogga pani audy lub Obieżyświata opisz jeden dzien z podróży Poprosze dam każdemu naj ale bym poprosił troche krótkie te zdanko dzięki !. Angielski dżentelmen, Fileas Fogg, zakłada się pewnego dnia, że w 80 dni objedzie dookoła kulę ziemską.. Był bogatym biznesmenem, pisarzem .Streszczenie krótkie.. Odpowiedzi: 5189 Wiarygodność: 86%: W przedziale, w którym znaleźli się Fogg i Passepartout, jechał także sir Francis Cromarty, jeden z partnerów gry we wista ze statku "Mongolia".Dziennik Podróży Dzień 1..

Każdy dzień miał zaplanowany co do minuty.

Klub, do którego należał pan Fogg.. 2 października - wyjazd Fogga i Passepartout z Londynu.. Pan Fileas Fogg miał objechać świat w 80 dni.. · Podróż statkiem Mongolia, przez Suez do Bombaju.. pana Fogga.Może niektórzy z was nie znają tej postaci z książki "W 80 dni do okoła świata" Juliusza Verne.Ja dlatego że mam to teraz jako lekturę postanowiłam się z wami podzielić moim namiastkiem pisania.. Pan Fogg był człowiekiem samotnym, bez żony, rodziny, a nawet przyjaciół.. 2011-04-11 19:59:19 Napisz kartke z dziennika Podróży Fileasa Fogga 2012-01-25 15:40:39W czasie tej podróży młoda wdowa bardzo zżyła się z angielskim dżentelmenem - w końcu wyznała mu, że się w nim zakochała.. Etapy podróży; 3 października .Napisz kartkę z dziennika podróży pana Fogga.Z(1)dnia.. - rozwiązanie zadaniaLektura ,,W 80 dni dookoła świata" 1.opisz podróże pana Fogga 2.Opisz wszystkie środki transportu z lektury 3.Opisz kulturę i zwyczaje z lektury 4.Opisz przykładowe sytuacje w których wyjaśniamy że pan Fogg jest dżentelmenem Na jutro !W osiemdziesiąt dni dookoła świata (inne wersje tytułów wydań po polsku: Podróż na około świata w osiemdziesięciu dniach, Podróż naokoło świata w 80-ciu dniach, Podróż naokoło świata w ośmdziesiąt dni, W 80 dni dookoła świata) (fr..

chodzi zeby opis swoj jeden dzien z podrozy jakie mial uczucie i wgl.

Zabiera w drogę nowego służącego, Passepartout, i wyrusza z Londynu w wielką podróż, pełną przygód, niespodziewanych zwrotów akcji, podróż, na końcu której pana Fogga czeka wielkie osobiste szczęście.„W 80 dni dookoła świata" Juliusz Verne *Plan wydarzeń : · Początek podróży , wyjazd pociągiem do Paryża .. Wszędzie ciągnęły się obszerne równiny, na których rosły rzadkie krzewy i gaje palm.. a) Z tekstu Juliusza Verne'a wybierz bohatera, w którego imieniu będziesz pisał dziennik.. Powiedział mi ,, wyruszamy w podróż dookoła świata".. Passepartout zostaje służącym pana Fogga.. Imię pana Fogga.. Zabiera ze sobą w tę podróż swojego francuskiego lokaja, Jana Passepartont.. Moim ulubionym fragmentem z filmu było założenie się ze znajomymi o przejechanie wynalazcy całego świata w ciągu .Generał stwierdził, że :"Ten człowiek musi być chyba z żelaza", co jedynie w małej części oddawało siłę opanowania Fogga.Główny bohater powieści był także człowiekiem pewnym siebie - po pierwsze, bo założył się, że opłynie świat w osiemdziesiąt dni i po drugie, bo zdecydował się uratować panią Audę z rąk .Tajemniczy, bardzo elegancki dżentelmen zakłada się z przyjaciółmi, że objedzie świat w ciągu 80 dni.. 2 października - wyjazd Fogga i Passepartout z Londynu.. Z pochodzenia Anglik, zamieszkujący Londyn; nie był on jednak typowym londyńczykiem: ,,Nie widywano go nigdy ani na giełdzie, ani w banku, ani w żadnym z kantorów CityNapisz artykuł prasowy o podróży pana Fogga ("W 80 dni dookoła świata ") 2011-02-11 17:57:01 Napisz swoją kartkę z dziennika ?.

Etapy podróży; 3 października ...Charakterystyka Fileasa Fogga "W osiemdziesiąt dni dookoła świata".

· Podróż na grzbiecie słonia do Allahabadu.. (wybrałam sługę Filipa Fogga, Jana Obieżyświata) b) Zbierz informacje o tym bohaterze, szczególnie: - kim jest, jakie ma doświadczenie, - czy ma jakieś cechy charakterystyczne,np.. Wydaje mi się, że ze wszystkich przygód, jakie przeżyli bohaterowie, ta jest najciekawsza.Charakterystyka Fileasa Fogga "W osiemdziesiąt dni dookoła świata".. Myślałem, że zemdleje ale nie mogłem się sprzeciwić.Przedstawienie osoby i zwyczajów pana Filipa Fogga - dżentelmena z klasą, któremu można pozazdrościć opanowania.. Dzień, w którym Pan Fogg przyjmuje nowego służącego.. Do ilu bibliotek klubowych należał pan Fogg?. Nawet w sytuacjach krytycznych zachowywał zimną krew, co świadczyło o jego .W czwartek i piątek na lekcji języka polskiego oglądaliśmy film pt." W 80 dni dookoła świata".. To angielski dżentelmen, zamieszkujący dom przy ulicy Saville Row w Londynie.. Książka kończy się ślubem Fogga i Hinduski.. Zakład w Klubie „Reforma", że pan Fogg objedzie świat w 80 dni.. Czyli zameldować się w klubie 21 grudnia o godzinie 8.45.Hej!Dzisiaj postanowiłam przepisać lub inaczej skopiować moje wypracowanie.Dot.. Filiasz Fogg jest głównym bohaterem powieści Juliusza Verne'a, zatytułowanej "W 80 dni dookoła świata".. Zakład w Klubie „Reforma", że pan Fogg objedzie świat w 80 dni..

2012-09-13 20:35:03 napisz kartkę z dziennika podróży w 80 dni dookoła świata 2010-03-01 21:24:58Re: Opisz dokładnie wybrany etap podróży pana Fogga: gregoro.

Podróż na słoniu, którego wcześniej kupił Pan Fogg, była naprawdę fascynująca, choć trochę niewygodna.Charakterystyka Filiasza Fogga.. Po obejrzeniu pani kazała nam napisać jedną przygodę Fileasa Fogga, którą zapamiętaliśmy w czasie oglądania filmu.. dni dookoła świata ".. · Podróż parowcem z Kalkuty do Hongkongu.napisz kartke z dziennika podrózy pana Feleasa Fogga.. Człowiek ten zakłada się ze swoimi partnerami do gry we wista o to, iż uda mu się okrążyć Ziemię w 80 dni.Trasa podróży Fileasa Fogga według mapy z I wydania powieści „W 80 dni dookoła świata" Podróż Filasa Fogga znana jest na całym świecie ale niewiele osób wie, że taką podróż już wcześniej odbył George Francis Train (1829-1902) jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci USA.. Pierwszy wyraz tytułu gazety, która uważała, że pan Fogg jest dżentelmenem.. 8.Jedną z najciekawszych przygód, jakie przytrafiły się Fileasowi Foggowi w czasie podróży dookoła świata była, tak bardzo niepasująca do tego dżentelmena, podróż na słoniu przez dżunglę.Główny bohater, chociaż przywykł do zupełnie innych standardów, radził sobie doskonale, dzielnie siedząc w jednym z przywieszonych do grzbietu zwierzęcia koszów.Pobierz darmową ściągę - Lista wszystkich streszczeń - Streszczenie - https:/.Napisz kartke z dziennika Podróży Fileasa Fogga 2012-01-25 15:40:39 Wciel się w Ewe i napisz kilku zdaniową ,, Kartkę z dziennika '' z opisem wygnania z raju.. cos pozmyslać.1.. Le tour du monde en quatre-vingt jours) - najpopularniejsza jednotomowa powieść francuskiego pisarza Juliusza Verne'a, która została .Phileas Fogg wraz ze swymi towarzyszami przemierzali jeden z olbrzymich, indyjskich lasów.. W ślad za nimi udaje się także przebiegły detektyw Fix, który podejrzewa Fogga o dokonanie kradzieży w Banku Angielskim..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt