Jak ssaki opiekują się swoim potomstwem
Niektóre ssaki takie jak koń czy krowa są zdolne po urodzeniu do samodzielnego poruszania się i odżywiania.Ssaki opiekują się swoim potomstwem.. Gromada ptaków liczy około 8000 gatunków.. Nieco później są karmione odpadkami które dostają z upolowanej zwierzyny.. Pisklęta są nagie lub okryte rzadkim puchem, ślepe i nie potrafią samodzielnie zdobywać pożywienia.Plan rozwoju zawodowego nauczyciela stażysty ubiegającego się o stopień nauczyciela kontraktowego 2012-10-07 13:25:15 Załóż nowy klubJakie gatunki ryb opiekują się swoim potomstwem?. Człowiek również jest ssakiem, który opanował całą- dowiesz się jak oddychają ssaki - poznasz sposób rozmnażania się ssaków - przekonasz się, czy ssaki opiekują się swoim potomstwem Przebieg lekcji: 1.. Ssaki są również kręgowcami i gromada ta obejmuje zwierzęta czworonożne, stałocieplne o ciele pokrytym włosami.Ssaki bardzo dbają o swoje potomstwo.. Są jedynymi zwierzętami, które wytwarzają mleko.Długość czasu opieki nad potomstwem waha się od kilku tygodni u myszy do wielu lat u małpy.Niektóre ssaki, np. koń czy bydło domowe, są zdolne po urodzeniu do samodzielnego poruszania się i odżywiania.Jak lwy opiekują się swoim potomstwem?. Instynkt macierzyński u kotów.. 2009-05-11 12:26:37; Jakie ssaki opiekują się swoim potomstwem najkrócej?. 2009-05-11 12:26:37 opieka nad potomstwem -dzik 2008-11-19 17:15:06 Jakie ssaki opiekują się swoim potomstwem najkrócej?.

Rodzice różnie opiekują się swoimi młodymi.

Niektóre zwierzęta również opiekują się swoim potomstwem do momentu, aż nie staną się .Niektóre ryby opiekują się swoim potomstwem np. • U pławikoników samica składa jajeczka do specjalnego fałdu na brzuchu samca, gdzie następuje rozwój jaj i dopiero młode rybki opuszczają komorę lęgową ojca • Samiec ciernika buduje gniazdo z kawałków roślin sklejonych luzem, do którego zapędza jedną lub kilka samic .Ptaki opiekują się swoim młodym potomstwem, ochraniają je i zdobywają dla niego pożywienie.. Są gatunki ptaków, które nie budują gniazd i nie opiekują się jajami.Samiec oraz samice opiekują się potomstwem.. Niektóre zwierzęta również opiekują się swoim potomstwem do momentu, aż nie staną się samowystarczalne.. Na stronie 50 w ćwiczeniu macie 2 wyjątki zwierząt, które są ssakami, jednak ich młode wykluwają się z jaj.. 2016-03-16 17:54:50 Jakie ssaki opiekują się swoim potomstwem najkrócej?. Dzięki posiadanym cechom zwierzęta te opanowały wszystkie środowiska na Ziemi.. Mleko jest bogate w białka, cukry, tłuszcze oraz minerały.. Jedynym ich zabezpieczeniem jest otaczająca je .Ssaki wyróżniają się troską o potomstwo.. 2009-05-06 18:57:24Jak ssaki opiekują się swoimi dziećmi Wszystkie ssaki mają jedną wspólną cechę - po urodzeniu młode tych zwierząt są karmione mlekiem samicy..

Karmią je swoim mlekiem.

Pozdrawiam ;)W jaki sposób koty opiekują się swoimi dziećmi?. 2009-05-06 18:57:24 jak zwierzęta opiekują się potomstwem .. 2010-03-04 18:47:29 Czy istnieje ryba żyworodna, która opiekuje się swoim potomstwem ?. Te zwierzęta to dziobak i kolczatka.. Samce innych ssaków naczelnych albo w ogóle nie opiekują się swoim potomstwem, albo też wkładają w to znacznie mniej wysiłku niż człowiek.. Niektóre zwierzęta również opiekują się swoim potomstwem do momentu, aż nie staną .Ptaki są jajorodne.. Czy kotka ma wrodzą wiedzę o tym, jak opiekować się kociętami czy musi się tego nauczyć?. Tak jak płazy, niektóre gady i większość ssaków, bardzo troskliwie opiekują się swoimi młodymi.. Wstawiony dnia 26/02/2016 08/04/2017 3 komentarze.. Dzięki niemu małe szybko rosną.. Dzięki posiadanym cechom zwierzęta te opanowały wszystkie środowiska na Ziemi.. Ptaki gnieżdżące się na ziemi wykluwają się już dobrze rozwinięte i nie wymagają dużej opieki rodziców.. Małe wilczki zaczynają widzieć dopiero po dwóch tygodniach.. Wykluwa się bardzo słabe pisklę, które wymaga opieki przez około rok.. Czasami młodymi opiekuje się tylko matka i .Ssaki wyróżniają się troską o potomstwo..

2016-03-16 17:54:50; Jakie płazy opiekują się swoim potomstwem?

2010-03-04 18:47:29Gatunkiem u którego opieka nad potomstwem trwa bardzo długo jest fregata.. Ćwiczenia 3 nie wykonujemy.. by dostać się do swojego Czytaj dalej .-opiekują się nimi-przynoszą im jedzenie-chronią je przed nieprzyjaciółmi-czasami giną za nie-budują gniazda dla nich-spędzają wolny czas z nimi (nie wszystkie ptaki w ten sposób opiekują się swoim potomstwem, inne np.porzucają młode tuż po urodzeniu, które są zdane tylko dla siebie) Musiałbyś podać jakie to ptaki perkozy .Zadanie: jak ptaki i ssaki opiekują się swoimi dziećmi Rozwiązanie: ptaki zaraz po złożneiu jaj wysiadują je przez pewien okres a zaraz po wykluciu muszą bardzo Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Pogoda w TVN Meteo » Informacje pogodowe » Archiwum, 23.09.2014 » Ssaki wyróżniają się troską o potomstwo.. Długość czasu opieki nad potomstwem waha się od kilku tygodni u myszy do wielu lat u małpy.. Potrafią same zdobywać pożywienie a rodzice chronią je przed drapieżnikami.Jaja składają na lądzie i przeważnie nie opiekują się nimi, ani też wyklutym potomstwem.. Największe zwierzęta to żyjące w oceanach płetwale błękitne, które też są ssakami..

Wszystkie ssaki opiekują się swoimi młodymi i karmią je mlekiem.

Potrafi wciągnąć pod wodę antylopę gnu.Tworzy także grupy rodzinne i troskliwie opiekuje się potomstwem.Ptaki karmią pisklęta, opiekują się nimi i bronią przed naturalnymi wrogami.. Samiec bowiem dostarcza samicy niezbędnego pokarmu bez którego nie dała by rady wykarmić swoich młodych.. 2009-12-05 16:58:51; Podaj zwierzęta, które nie opiekują się swoim potomstwem .KONSPEKT LEKCJI Temat: Świat ssaków.. Żyją wraz z innymi przedstawicielami gatunku, bronią razem swojego terytorium, chronią je przed drapieżnikami, biorą udział we wspólnych polowaniach czy w odstraszaniu przeciwnika.. Wszystkie ssaki są płucodyszne, co oznacza, że ich głównym narządem oddechowym są płuca.. Żyją na lądzie, na drzewach, w glebie, w wodzie i w powietrzu.. Cel ogólny: - Wyposażenie uczniów w zasób podstawowej wiedzy na temat ssaków ( piją mleko matki, opiekują się potomstwem, skóra pokryta włosami, stałocieplne itp.) - Kształtowanie odpowiedzialności i właściwego stosunku do zwierząt Cele operacyjne: Uczeń: - zna charakterystyczne cechy ssaków - potrafi rozwiązać zagadki słowne i .jak zwierzęta opiekują się potomstwem.. Porozumiewają się między sobą za pomocą śpiewu oraz .Ssaki opiekują się swoim potomstwem.. Poniższy film pokazuje jak .. Małe ssaki nie są samodzielne dlatego rodzice zajmują się nimi do pewnego czasu aż wydorośleją.. Gniazdowniki wylęgają się z jaj niezdolne do samodzielnego życia.. Rodzice wysiadują jajo na przemian przez półtora miesiąca.. Okazuje się, że nie tylko o swojeW ćwiczeniu 2 zastanówcie się w jaki sposób człowiek, który również jest ssakiem, opiekuje się własnym potomstwem.. W skład układu oddechowego oprócz płuc wchodząKrokodyl nilowy (Crocodylus niloticus) Największy krokodyl Czarnego Kontynentu - postrach dużych i małych, ciężkich i lekkich, szybkich i powolnych.. Większość ptaków potrafi latać, niektóre wtórnie utraciły zdolność do lotu.. Ptaki natomiast nie przejmóją się wychowaniem młodych.. Zdarza sie że tuż po urodzeniu je opuszczają, a one są zdane wyłacznie na siebie.. Wszystkie ssaki opiekują się swoimi młodymi i karmią je mlekiem.. Żyją na lądzie, na drzewach, w glebie, w wodzie i w powietrzu.. Ich rozwój jest prosty, z jaj wylęgają się młode osobniki podobne do dorosłych.. Samica zwijki składa w czerwcu do wilgotnej ziemi 4-15 jaj.. Oba te zwierzątka mieszkają w Australii.Ptaki opiekują się swoim potomstwem, jednak pod tym względem możemy wyróżnić dwie grupy.. Są jedynymi zwierzętami, które wytwarzają mleko..Komentarze

Brak komentarzy.