Doktor dolittle i jego zwierzęta karty pracy

doktor dolittle i jego zwierzęta karty pracy.pdf

Wymagania programowe: Umiejętnośc czytania ze zrozumieniem tekstów literackich.. Doskonalenie rozpoznawania poszczególnych części mowy.Cykl trzech scenariuszy zajęć zintegrowanych dla klasy II dotyczących lektury "Doktora Dolittle" Temat bloku: Niezwykłe życie doktora Dolittle.. Pozwalają zapoznać głównych bohaterów utworu i obudzić zainteresowanie ich losami.. Ulubieńcy doktora - Uzupełnianka ortograficzna; Czasowniki - Ćwiczenie na logiczne myślenie i czytanie ze zrozumieniem16.. Karta pracy nr 16, Danuta Wawiłow dzieciom, Danuta Wawiłow (Lektury - scenariusze zajęć, s. 70) 18.. Narysuj portret najsympatyczniejszej .. i karty pracy kl. 1-3.. ( mały, z wielkim ogrodem) 5.. Nie dziwi więc, że książka Hugh Loftinga nieodmiennie podbija serca kolejnych pokoleń czytelników.Zajęcia służą przygotowaniu uczniów do lektury książki "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".. Uczniowie siedzą w kręgu, po kręgu wędruje globus, na którym taśmą klejącą przyklejone są jaskółki z origami.. Doktor Dolittle i jego zwierzęta to powieść, która w lekki i humorystyczny sposób przekazuje czytelnikom ważne prawdy o relacjach ludzi ze zwierzętami i o tym, jak powinniśmy odnosić się do wszystkich istot żywych wokół nas.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Jaki miał dom doktor?. Najrzadsze zwierzę Z jakim innym zwierzęciem spokrewniony był dwugłowiec?.

"Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to lektura sugerowana dla klasy 2.

Zadnie domowe.. .Masz problem ze zrozumieniem utworu Doktor Dolittle i jego zwierzęta?. Narada małp Jaki prezent ofiarowały zwierzęta doktorowi?. Co znajduje się w kufrze doktora Dolittle?. Pomysł może stanowić inspirację do wykorzystania w trakcie pracy z innymi tytułami.Książka Doktor Dolittle i jego zwierzęta autorstwa Lofting Hugh , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 5,99 zł .. Ile wiesz o książce " Doktor Dolittle?. ( cylinder, czyli kapelusz) 4.. Uwaga: wszystkie kolorowanki są objęte prawem autorskim.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".. Jak miała na imię siostra doktora i czym się zajmowała?Doktor Dolittle i jego zwierzęta * Hugh Lofting * Jan Dolittle * Jep *Geb-Geb * Polinezja * Tu-Tu * Afryka* Dab-Dab.. Skomentuj.. Udostępnij.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!. Przeznaczone do poprowadzenia w momencie zadawania klasie lektury do czytania..

"Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to arcydzieło literatury dziecięcej.

Zadnie domowe.. Dzięki papudze Polinezji uczy się ich języka, po czym porzuca praktykę lekarską i wraz z prosięciem Geb-Geb, małpką Czi-Czi, psem Jipem, kaczką Dab-Dab i sową Tu-Tu wyrusza w pełną przygód podróż do Afryki, by pomóc chorym małpkom.Jak nazywała się małpka, która zaprowadziła doktora do krainy małp?. Doktor Dolittle - kolega czy przyjaciel zwierząt?. Rodzaje aktywnosci: - polonistyczna, - artystyczna, - ruchowa.. 3 Dedykuję tę opowieść wszystkim dzieciom młodym wiekiem i sercem.. Karta pracy nr 17, Karolcia, Maria Krüger (Lektury - scenariusze zajęć, s. 77) 19.Temat zajęc: Płyniemy do Afryki z doktorem Dolittle i jego zwierzętami.. Cele główne: Uświadomienie wartości przyjaźni w życiu człowieka.. ZAMKNIJ X.Książka Doktor Dolittle i jego zwierzęta autorstwa Lofting Hugh , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 17,49 zł .. Przywódca lwów Kto namówił króla zwierząt, by pomógł doktorowi?. Czarny książę Gdzie trafił doktor?. Jakie inne przygody mogły spotkać doktora w podróży?. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka Netflix..

Przeczytaj recenzję Doktor Dolittle i jego zwierzęta.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. postaci występującej w książce .. Możesz je drukować do użytku prywatnego dla swojego dziecka, rodziny lub znajomych,Plik KARTY PRACY DOKTOR DOLITTLE.pdf na koncie użytkownika gosiaj64 • folder Doktor Dolittle • Data dodania: 7 mar 2015Problematyka.. „Kim jest doktor Dolittle?. postaci .1.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.. Na stronie używamy cookies.. Od tego czasu miała wiele wydań i została przetłumaczona na wiele języków.. Nastka8 3 lata temu.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. ", poziom 3 39 kB.. Autorem książki jest Hugh Lofting.. Cele lekcji: Uczeń: - wyszukuje w książce fragmenty na dany temat, - potrafi ustalic kolejnośc zdarzeń,Karta pracy do lektury W. Chotomska Pięciopsiaczki - plik pdf Karta pracy do lektury J. Duszyńska Cudaczek - Wyśmiewaczek - plik pdf Karta pracy do lektury H. Lofting Doktor Dolittle i jego zwierzęta - plik pdf Karta pracy do lektury A. Onichimowska Piecyk, czapeczka i budyń - plik pdfPowieść zatytułowana „Doktor Dolittle i jego zwierzęta" po raz pierwszy opublikowana została w 1920 r. Można się jednak domyślać, że sam jej zamysł powstał znacznie wcześniej.. Doktor Dolittle i jego zwierzęta (The Story of Doctor Dolittle, 1920), polskie wydanie 1934.; Podróże Doktora Dolittle (The Voyages of Doctor Dolittle, 1922), polskie wydanie 1936.; Poczta Doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Post Office, 1923), polskie wydanie 1938.; Cyrk Doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Circus, 1924), polskie wydanie 1937.Doktor Jan Dolittle to wielki uczony i przyjaciel zwierząt..

Gdzie mieszkał doktor?

Jak miał na imię doktor Dolittle?. Seria:Jan Dolittle był doktorem medycyny, który bardziej od ludzi kochał zwierzęta.. i napisz, dlaczego wybrałaś/wybrałeś .. Postać potrafiącego rozmawiać ze zwierzętami doktora po raz pierwszy pojawiła się w listach do dzieci, które Hugh Lofting słał do domu z okopów .1.. Widzę, słyszę, piszę .. Kolorowanki - Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. Karta pracy nr 15, Doktor Dolittle i jego zwierzęta, Hugh Lofting (Lektury - scenariusze zajęć, s. 65) 17.. Pierwsze polskie wydanie pochodzi z 1934 roku.. Ćwicz.. 2 Hugh Lofting DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA Opowieść o życiu doktora w domowym zaciszu oraz niezwykłych przygodach w dalekich krainach Przełożyła Beata Adamczyk.. Przeczytaj recenzję Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. Przy karcie pracy polonistycznej uczeń sam decyduje, którą kartę wybiera: a, b czy c. właśnie tę postać.. 4 Przedmowa Niektórzy z nas, którzy osiągnęli wiek średni, z nostalgią wspominają przeszłość przynajmniej z jednego powodu: obecnie nie .Doktor Dolittle i jego zwierzęta Autor: Hugh Lofting Tłumaczenie: Wanda Kragen Czyta: Tadeusz Ross Kategoria: Dla dzieci Długość: 2 godziny 35 minut Obowiązk.Scenariusz zajęć przeprowadzony w klasie drugiej przez mgr Anetę Mucek Temat zajęć: „Doktor Dolittle i jego przyjaciele".. Kształtowanie umiejętności rozpoznawania cech dobrego przyjaciela.. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.. ( w Anglii, w małym miasteczku Puddleby, nad rzeką Marsh) 3.. Tematy dnia:1.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Quiz - Wskaż właściwą odpowiedź // odp.. Powieść została napisana w 1920 roku.. Narysuj portret najsympatyczniejszej ..Komentarze

Brak komentarzy.