Oceń postępowanie stasia w pustyni iw puszczy
Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.W 2001 Wiesław Kot, w ramach cyklu Fakty i Mity, napisał książkę W pustyni i w puszczy - prawda i legenda, w której opisał m.in. okoliczności powstania powieści, historię jej zdobywania popularności - również za granicami kraju, pierwsze i ostateczne próby ekranizacji itp.W pustyni i w puszczy - autorstwa Henryka Sienkiewicza Albion Online - na stronie Quizz.pl.. Jeżeli byśmy chcieli określić czas wydarzeń ,to pod czyje nazwiska byśmy patrzyli w encyklopedii ?. Nie mogę w żadnym słowniku znaleźć znaczenia słowa śreżoga.W pustyni i w puszczy (1973) - Staś i Nel zostają porwani.. a) naboje b) garść fig c) zegarek d) pieniądze Rozwiązanie .. Podróż Stasia i Nel odbywa się w roku: a) 1884 b) 1885 c) 1886 d) 1911 Rozwiązanie - Aby zjednać sobie przychylność Mahdiego trzeba było: .W pustyni i w puszczy - streszczenie Streszczenie.. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. I wiesz co myślę - że jeśli dojdziemy szczęśliwie do oceanu, to nikt nam nie uwierzy, gdy powiem, że są w Afryce słonie wodne - oto słowa zachwyconego egzotyczną przyrodą Stasia.Lista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /..

...Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" ...

W chwili rozpoczęcia swojej przygody ma czternaście lat.. Quiz w Poczekalni.. Pochodził z Polski, jego matka była Francuzką, ojciec natomiast Polakiem, który jako inżynier pracował z Kampanii Kanału Sueskiego.. Serwis zamknięty.. Urodził się i wychował w Port Saidzie.. Tułaczka przez pół kontynentu i niesamowite przygody oddają dokładnie historię .15 Pytań o lekturze ,,W pustyni i w puszczy".. W książce „W pustyni i w puszczy" Sienkiewicza znalazłem zdanie: „,Pozostał w powietrzu tylko subtelny, czerwony pył, coś w rodzaju śreżogi, przez którą słońce przeświecało jak miedziana blacha".. Bohater miał czternaście lat, urodził się w Port-Saidzie.. Charakterystyka Stasia Tarkowskiego "W Pustyni i w Puszczy".. To Staś sam łowił ryby i to on mówił o łowieniu ryb.. Udostępnij.. U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy 28.W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. pu.i.wp.pl.. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach.. Na początku XX wieku zyskał miano jednego z najpopularniejszych pisarzy świata, a jego powieści tłumaczono na blisko 30 języków i wydawano w rekordowych nakładach.Sam autor czuł się jednak już wyraźnie przemęczony i wyeksploatowany.W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Podobne działy.. Najj la pierwszych 3 osób :D xd Dla * Krótko jak można najwięcej 15 zdań ;] Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-11-01 18:35:00 7 ocen ..

W pustyni i w puszczy.

Jakie nazwisko miała Nel?. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski.W pustyni i w puszczy - test.. Pierwotnie powieść miała nosić tytuł "Przygody dwojga dzieci w środkowej Afryce".. Powieść "W pustyni i w puszczy" powstała w 1911 roku, a jej inspiracją była podróż do Afryki, którą odbył Henryk Sienkiewicz dwadzieścia lat wcześniej (w 1890 roku) i opisał w "Listach z podróży do Afryki".. Ale to może dlatego, że czytałam to w czwartej klasie a teraz jestem w siódmej xd.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. - słowa ojca StasiaW pustyni i w puszczy (2001) - Para młodych przyjaciół zostaje uprowadzona w środku afrykańskiego kontynentu.. Film dostał 2 nagrody i 2 nominacje .. 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison.. Stasia charakteryzuje się dobrą kondycją fizyczną jeździ konno, pływa.Historia dwojga przyjaciół: 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison.. Piotrex123 5 lat temu.. Staś jest bardzo dobrze zbudowany i silniejszy od swoich rówieśników.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Jednym z głównych bohaterów lektury pt. „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza był Staś Tarkowski, chłopiec, który godnie nosił miano bohatera..

Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).

Test: Co podczas pierwszego spotkania Grek ofiarował Stasiowi i Nel?. Autorem powieści „W pustyni i w puszczy" jest Henryk Sienkiewicz nagrodzony w 1905 r. Nagrodą Nobla.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. „Słuchaj, Stasiu!. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski.. W pustyni i w puszczy.. polskiej .W pustyni i w puszczy - Henryk Sienkiewicz - streszczenie Opracowanie: -- Muzyka w tle: Ukulele by Bensound ( n.Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Staś.Opis Stasia Tarkowskiego ,,W pustyni i w puszczy '' (wstęp , rozwinieńcie , zakończenie ) xd.. Wydanie książkowe powieści ukazało się w 1911 r. Henryk Sienkiewicz jak nikt inny potrafił łączyć elementy historyczne z fikcją literacką.. Wywodzi się z rodziny, w której ojciec z pochodzenia jest Polakiem a matka Francuzką.. 8Zgłoś błąd Jakiej narodowości był ojciec Stasia?. Staś zabił lwa, później porywaczy.. W chwili rozpoczęcia swojej przygody ma czternaście lat.. 14Zgłoś błąd Ile lat miała Nel?.

6.Staś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".

Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Skomentuj.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Była Francuzką.. RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś?. Urodził się i wychował w Port Saidzie.. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Gdy dzieciom udaje się uciec, rozpoczynają pełną przygód drogę do domu.„Słowa nie powinny być większe od czynów.". Ojciec natomiast był Polakiem.Staś Tarkowski to 14-letni chłopiec, główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza " W pustyni i w puszczy".. Pełna dramatyzmu historia przedstawiająca czasy powstania Mahdiego (Muhammada Ahmeda) i nieznane zakątki Afryki.. w Port-Saidzie|Port-SaidZgłoś błąd Ile lat miał Staś?. Urodził się w Port Saidzie.. 9.Wątek przyjaźni w powieści „W pustyni i w puszczy" Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Jednym z ważniejszych motywów powieści „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza jest motyw przyjaźni jaka łączy parę głównych bohaterów - czternastoletniego Stasia Tarkowskiego i ośmioletnią Nel Rawlison.Jestem uczniem piątej klasy.. Odpowiedz.Kiedy Sienkiewicz przystępował do pisania W pustyni i w puszczy, miał za sobą już 40 lat doświadczeń w pracy literackiej.. Henryk Sienkiewicz .Staś i Nel przebyli około 4 ooo km.. Staś miał 14 lat i przyjaźnił się z Nel, córką kolegi ojca - pana Rawlinsona.Po wodę chodzili nocą do Nilu.. TarkowskiZgłoś błąd; W jakim mieście mieszkali Staś i Nel?. Jego matka była Francuzką, a ojciec Polakiem.. Jego matka była Francuzką, a ojciec Polakiem.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy No!. Widzieliśmy coś takiego, czego nie widziały nigdy oczy żadnego Europejczyka..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt