Dopasuj stolicę do państwa europa
Powodzenia!. Oceń: Ostatnio zaktualizowany: 19 wrzesień, 2019.. Wszystkie quizy.. Czy potrafisz dopasować stolice do państw?. Podano także liczbę ludności (w większości według stanu na rok 2004) oraz całkowitą powierzchnię państw wraz z ich terytoriami autonomicznymi i zależnymi.. Skomentuj.. Każdy, kto ma wiedzę na poziomie średniej szkoły, prawdopodobnie zna państwa Europy i ich stolice.. Na ósmym pytaniu mylimy się najczęściej Testy i quizy Redakcja 2020-10-04 15:44:48+0200 opublikowano 04.10.2020Dopasuj stolicę do państwa.. Czy wiesz, jakie miasto jest siedzibą .Na całym świecie istnieje blisko 200 państw.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Stwórz quiz.. Stolice Europy.. To nie takie proste jak.. QUIZ.. 5.5.2011 (15:43) jest gites.. 3) Każdy atol posiada własny ośrodek administracyjny.. W tym quizie Twoim zadaniem jest dopasować europejski kraj do podanej stolicy.. Austria Wiedeń 4.. .Test Dopasuj stolicę do kraju - Europa - część II Test Dopasuj stolicę do kraju - Europa - część III Test Państwa (kontur) - Europa - część 1 Test Państwa (kontur) - Europa - część 2 Test Państwa (kontur) - Afryka - część 1 Test Państwa (kontur) - Afryka - część 2 Test Państwa (kontur) - Afryka - część 3Zestaw: "Dopasuj stolicę do kraju - Europa - część III" Statystyki zestawu: Ocena: 8 Zagłosowało: 98 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany ..

Komentarze.Dopasuj stolicę do państwa.

Pamiętaj, że nie zawsze największe albo najbardziej znane miasto jest stolicą państwa.. Watykanu.. Wyspy Kokosowe oficjalnie nie posiadają stolicy, siedzibą australijskiego administratora wysp jest Canberra.. Czasem trzeba znaleźć jakieś szczegóły, czasem .Podaj stolicę państwa.. pl-1.. Wyślij zgłoszenie.. Wybraliśmy do tego quizu kraje i miasta z różnych kontynentów.. Zaloguj.. Edytuj 0 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. admin napisał(a): 2019-07-06 Dostałem korektę do testu o następującej treści: "Kazachstan nie leży w Europie, tylko w Azji".. Do wartości powierzchni wliczono także wody śródlądowe (jeziora, zbiorniki wodne, rzeki).Stolice Europy - stolice Europy - Stolice Europy - Stolice Europy - Stolice Europy - Stolice Europy - Stolice Europy - Stolice Europy - Stolice EuropyGeografia - dopasuj kraje Europy..

Losowe państwa na mapie Europy.

0 .2) Wiele źródeł podaje błędnie, że stolicą jest Pago Pago.. Łącznie będzie ich 47.. Dzięki fiszkom szybko i bez trudności zapamiętasz wszystkie z nich, dodatkowo, swoją wiedzę w tej dziedzinie można później przetestować w specjalnej grze.. Spróbuj swoich sił!. Potrafisz wskazać ich stolice?. Profil Quizy Subskrybowany Subskrybuj?. Napisz stolice podanego kraju .. Sprawdźcie!Kącik edukacyjny - Materiały dydaktyczne, gry i wiele innych informacji na temat Unii Europejskiej jej działalności - dla nauczycieli, dzieci mLinie lotnicze kuszą biletami na tzw. "city break" w europejskich miastach.. Podróżowanie po Europie stało się łatwiejsze, a dzięki zniesieniu kontroli granicznych wiele krajów jest na wyciągnięcie ręki.. 83% Geografia polityczna - opracowanie materiału; 74% Strefa Śródziemnomorska kolebką cywilizacji Europejskiej I atrakcyjnym regionem turystycznymQUIZ Dopasuj stolicę do państwa - EUROPA.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Państwa Ameryki Południowej.Quiz geograficzny - jak dobrze znasz państwa i ich stolice.. Więcej informacji o quizie >>Państwa i terytoria zależne świata według gęstości zaludnienia - wartości podane są w osobach na kilometr kwadratowy.. Test obejmuje stolice europejskie.. Udostępnij.. Podobne gry: Udostępnij.. Co wiecie o SEKSIE?. Lubisz CzasDzieci.pl?. Udostępnij..

Dopasuj stolicę do państwa Quiz wykonany przez kapi2003.

3 lata temu.. A jak jest z tymi dalszymi, mniej znanymi krajami?stolice i państwa Europy.. :DDopasuj stolicę do państwa ( Europa ) Brak opisu testu Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Więcej .. Białoruś Mińsk 6.. Sprawdź to w naszym quizie.Stolice - Stolice - Stolice Polski - Stolice - stolice - stolice - Stolice - Stolice - stolice - Stolice Polski - Stolice - Stolice Europy - Stolice EuropyPaństwa i Stolice, Mapy • pliki użytkownika jacekwjc przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • europa i azja panstwa i stolice.jpg, AZJA państwa i stolice.doc Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Quiz w Poczekalni.. Nie wiem skąd ci się wzięły dwie stolice Beninu xD Stolicą jest Porto-Novo, możesz sobie na Wikipedii sprawdzić.. 2020-02-15 6:00 INO .. Flagi państw w Europie.. Główną osadą, położoną na wyspie Fenua Fala, jest Fakaofo.. A tak w ogóle, pisze się PORTO-Novo a nie PORT-Novo .. Idealna pomoc w trakcie nauki na test z geografii.79% Państwa europy i ich stolice; 84% Państwa Europy i ich stolice; 85% Państwa i ich stolice na całym świecie.. Oprócz zadań typowo geograficznych są też zagadki i polecania rozwijające ogólne umiejętności dziecka.. Liechtensteinu Następne pytanie.Stolice państw Europy- Geografia..

Czy potrafisz dopasować flagę do państwa?

angielski.. Dopasuj kraje do mapy przeciągając nazwy w odpowiednie miejsce mapy.. 4) Nieoficjalna stolica.. Czy to dla was temat tabu?. Europa - część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.QUIZ: Dopasuj stolicę do państwa!. Pytania są dość trudne, ale mamy nadzieję, że większość z Was dostanie przynajmniej połowę punktów.Dziecko uczy się korzystać z mapy i wskazywać poszczególne kraje Europy.. Musi dopasować stolicę do państwa albo w znaleźć zabytki, które w danym mieście warto zobaczyć.. Napisano: 27.03.2013 11:25.. Polub nas na Facebooku!. Stwórz konto.. Zobacz: Gry dla dzieci » Gry edukacyjne, Języki obce, Najpopularniejsze gry.. 15 pytań o stolice krajów Europy.. Potrafisz wskazać ich stolice?. Statystyczny Polak najwięcej wie na temat krajów europejskich i tych nam najbliższych, czyli sąsiedzkich.. zagraj.. Bośnia i Herceg.W zestawie wszystkie państwa Europy i ich stolice.. Państwo Stolica 1.. Stolica którego z tych krajów ma nazwę inną, niż nazwa państwa?. Odrzuciłem, ponieważ (za Wikipedią) leży częściowo w Europie, a częściowo w Azji (choć trzeba przyznać, że "bardziej" w Azji, bo aż 88% procent jego terytorium znajduje się na tym kontynencie).15 pytań o stolice krajów Europy..Komentarze

Brak komentarzy.