Co by było gdyby julia wyszła za parysa
farynaagnieszka_87972.. Wyszli z grobowca i pojechali do zakonu, żeby podziękować Ojcowi Laurentemu za cały jego trud.Rodzice chcieli, aby Julia wyszła za Parysa ta chętnie by się zgodziła gdyby nie spotkała na balu Romea.. Nie, pewnie Julia żyłaby nieszczęśliwa, bo ojciec kazałby jej wyjść za Parysa.. Julia z cała pewnością wyszła by za Parysa , gdyby w jej zyciu niePo raz drugi już nadchodzi dzień ślubu Julii i Parysa.. Jest zainteresowany małżeństwem z młodą Julią i czyni nieustanne kroki zmierzające do osiągnięcia tego celu.. Była bardzo posłuszna rodzicom (przed poznaniem Romea), była rozważna bardzo ładna.. Julia gdy poznała Romea zmieniła swoje zachowanie nie doJulia nie chce wyjść za Parysa i otwarcie się do tego przyznaje.. Dzięki niej będzie mógł się wspinać na balkon ukochanej.. My sami takiej możliwości niestety (stety?). dlatego,że Romeo zabił Tybulta i rodzice Julki stwierdzili, że nie może ona trzymac dalej z Romem .. a Parys ją kochał dlatego kazali jej wyjsc za niego?Parys (także Aleksander, gr.. Tam był już Parys, który .Co do miłości dworskiej Sansy - tak, to by było w jej stylu.. A co mogłaby zrobić czternastolatka pozbawiona domu i opieki?. Wtem do pokoju wszedł jej ojciec i zagroził wydziedziczeniem córki w razie jej oporu.. Πάρις Páris, łac. Paris) - w mitologii greckiej królewicz trojański..

Wie, ze zażądają, by wyszła za Parysa.

5.Miała wypić trunek, po którym sprawiała wrażenie zmarłej.. Jednak nie myślała o konsekwencjach swoich rad, bo pomimo, że Julia była żoną Romea Marta namawiała ją by wyszła za Parysa, a wygnanego za zabicie Tybalta męża uważała za zmarłego.Byłoby miło gdybyś podziękował cioci, za prezent który od niej dostałeś.. pochowały ich w jednym grobie.Julia nie wątpi, ze rodzice nie zgodzą się na jej zawiasek z Romeem.. Ale moze jednak ona wyrośnie i będize bardziej.. rozsądna.. Być może, gdyby oddała serce innemu, zaakceptowaliby to, uznali jej wybór, ponieważ kochali ja, ale potomek rodu Montekich nie mógł być ich zięciem, na to nie zgodziliby się na pewno.Pani Kapulet, która sama była już matką w wieku niespełna czternastoletu lat, oznajmiła córce, iż o jej rękę stara się Parys.. Julia oczarowana tajemniczym nie znajomym zrzekła się małżeństwa z Parysem.Charakterystyka Julii.. 8.Przez nianię Julii, Martę 9.We wtorek, w celi ojca Laurentego.. Odpowiedź jest - zdaniem uradowanych mainstreamowców - zaskakująca, bo PiS otrzymałby 35,1 proc., a PO , Nowoczesna, PSL wespół w zespół zdobyłyby poparcie aż 36,8 proc. wyborców.Kapulet planuje wydać swą córkę Julię za Parysa, krewnego księcia Eskalusa.. Daje on Julii miksturę, po której wypiciu wpadnie w sen podobny do śmierci..

Rodzice chcieli by wyszła za Parysa .

Tak się stało.. Ich miłość była .Jennifer Wright może przekonać się, jak wyglądałoby jej życie, gdyby podjęła inne decyzje.. tylko za Parysa.. 2.Miała 14 lat.. Parys raniony w brzuch pada na ziemię, a Romeo wchodzi do grobowca i widzi przebudzającą się Julię.. Marta na pożegnanie napomina o tym, że również Parys zabiega o względy Julii jednak ona go nie kocha.. Po śmierci kochanków ich rodziny.. answer choices .. Gdy spotkali się po raz pierwszy zakochani w sobie od pierwszego wejrzenia postanowili być sobie bliscy.. Pierwszym razem do ślubu nie doszło,gdyż Julia sprzeciwiła się woli ojca i uciekła z domu wraz z Romeo.Ojciec odszukał ją i stawiając sprawę jasno,odrzekł że ożeni się tylko z Parysem,on już wszystkiego dopilnuje.No i faktycznie na drugi dzień oznajmił córce, że wszystko jest już przygotowane.Ona jednak wiedziała .Po raz drugi już nadchodzi dzień ślubu Julii i Parysa.. Do celi ojca Laurentego przyszła Julia..

nie mamy, jednak za sprawą powieści "Co by było gdyby?"

O radę postanawia poprosić ojca Laurentego.. Tego wieczoru wydaje bal, na którym Julia i Parys mają się poznać.. 4.O ile się nie mylę, była to Rozalina.. Wymyśl dalszy ciąg historii Romea i Julii, zakładając, że: Romeo nie poszedł na bal do Capulettich… ojciec Julii nie jest w konflikcie z ojcem Romea… Julia wychodzi za mąż za Parysa… Tybalt nie spotkał się na ulicy z Merkucjem… Julia nie zdobyła specyfiku, którego zażycie imituje śmierć…1.W książce mowa jest tylko o tym, że ów dwa rody, były skłócone ze sobą od wieków, powodu nie podano.. Życie milionów osób byłoby znacznie piękniejsze, gdyby nie wojna.Niania zobowiązuje się przekazać to wszystko Julii.. Julia oczarowana tajemniczym nie znajomym zrzekła się małżeństwa z Parysem.Charakterystyka Romea i Julii.. Zrozpaczona tą wiadomością Julia nie chciała się zgodzić z matką.. uwagę na miła powierzchowność kandydata- hrabiego, który z cała pewnością podniósłby miejsce w hierarchii społecznej Kapuletów.. Będzie ona powodem nowego konfliktu między rodzinami, który doprowadzi do tragedii ukochanych.. Przedstawiona jest tutaj niejako zapowiedź sztuki.. Kiedy Baltazar .Hrabia, krewny księcia.. Jej sprzeciw wywołuje gniew ojca - grozi on córce, że albo pogodzi się z jego wolą, albo zostanie wydziedziczona..

Na pewno nie czekałoby ją nic dobrego.Co by było, gdyby?

10.Ojciec Laurenty 11 .Co by było, gdyby ta opozycja się zjednoczyła i poszła do wyborów z jedną, wspólną listą?. 6.Swojemu przyjacielowi.. Najpierw Romeo zabił tego, z którym miała pobrać się Julia, więc go wygnali z miasta i wybrali nowego kandydata na małżonka .. Niezwłocznie padli sobie w ramiona całując się.. Uchodził za syna Priama i Hekabe.Był bratem Hektora, Deifobosa i Kasandry oraz ukochanym królowej Sparty - Heleny.. Na kilka dni przed porodem jego matka miała sen, że „wydała na świat żagiew płonącą, od której spłonęło całe miasto".Odznacza się sprytem i wyrachowaniem, początkowo przychylna osobie Romea, pomaga młodym w ich planach, jednak w konsekwencji rozczarowuje swoją podopieczną, ponieważ niania radzi Julii, by zapomniała o swoim mężu, popełniła krzywoprzysięstwo i wyszła za hrabiego dla własnej .Romeo i Julia - geneza Nie znamy dokładnej daty .Za kogo rodzice chcieli wydać Julię w książce "Romeo i Julia" ?. Akcja ma się dziać w Weronie, ma przedstawiać dwa zwaśnione rody, między członkami których pojawi się nieszczęśliwa, nieakceptowana miłość.. Gdy spotkali się po raz pierwszy zakochani w sobie od pierwszego wejrzenia postanowili być sobie bliscy.. 3.Nie, Romeo był jedynakiem.. Jak się oni nazywali - ten pierwszy za którego miała wyjść i ten drugi ?. Na pewno żyłby Merkucjo, a Romeo miałby wiele kochanek, które byłyby tylko „przygodą" w jego życiu.. O balu dowiadują się przypadkiem Romeo i Benwolio.. Ojciec Laurenty wysyła list do Romeo, zawierający mowę o owym spisku, jednak list ten nie trafia w ręce chłopaka.. Ma tam być obecna Rozalina, dlatego Romeo decyduje się pójść do domu Kapuleta.Dziewczyna nie chce i może wyjść za Parysa, ponieważ popełniłaby bigamię.. Bo mylą mi się .. William Szekspir Romeo i Julia DRAFT.Prolog Dramat „Romeo i Julia" rozpoczyna się Prologiem.. "Romeo, czemu ty jesteś .". answer choices .. że wyjdzie za mąż .. w każdej chwili.. "Romeo i Julia" jest.. Romeo prosi ją aby za kilka godzin odebrała jeszcze plecioną drabinę z domu Montekich.. Choć zachwycona Marta zaczęła wychwalać zalety kawalera, i wtórowała jej Pani Kapulet, to sama zainteresowana podeszła do osoby przystojnego Parysa dosyć chłodno.Romeo szybko schował się za oknem.. ;) Ale czy Parys był tym drugim .. ?Jako, że była powiernicą dziewczyny, nie zniechęcała jej do małżeństwa i pomagała im w spotkaniach.. Jedna chwila zmieniła wszystko.. ak Catelyn, za którą przepadam (Myk za kanapę, co ma już od tego skakania oparte obicie)Czy życie Romea i Julii byłoby takie samo, gdyby się nie znali?. Mam taką nadzieję.. Mimo iż Kapulet jest początkowo przeciwny pośpiechowi, Parys ani na chwilę nie ustaje w staraniach o rękę dziewczyny.Dlaczego w romeo i julia kazali juli ożenic sie z parysem?. Julia:Miała 14lat.. co było przyczyną,,,?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt