Miłość to uczucie twórcze czy niszczące
Ale nie to stanowi jej istotę.Miłość to twórcze uczucie, które przynosi korzyść właścicielom.. Miłość to jest decyzja.. Ma więc wszelkie podstawy, by przekształcić się w żywioł niszczący ludzkie życie.. Bez względu na epokę czy dzieje historyczne, to miłość zawsze była głównym powodem życia.. Na potwierdzenie tego przytoczę kilka argumentów.. Podejmowana zazwyczaj w trakcie zakochania, ale nie zmniejsza to jej rangi.. Dlatego może jest to temat tak często poruszany przez twórców różnych epok.A miłość może być uczuciem niszczącym i budującym.. w odniesieniu do "Cierpienia Młodego Wertera" oraz "Lalki"/ #WERTER #ROMANTYZM #LALKA #WOKULSKI #ŁĘCKA Loading.Miłość to taki stan, kiedy ciężko jest myśleć racjonalnie, emocje i namiętności nami kierujące doprowadzają często do tego, że nie potrafimy się oprzeć uczuciu, często oddajemy się chwili, a uczucie zagłusza nasz zdrowy rozsądek.. Paulo Coelho napisał w jednej ze swych powieści, że: W miłości nie ma żadnych reguł.. Świadoma i dobrowolna.. Gdyby miłość była uczuciem, to nie można by jej było ślubować, ponieważ nie można ślubować czegoś, co nie zależy ode mnie, od moich decyzji czy postaw, a takie właśnie są uczucia.PLAN Wstęp: Miłość - najsilniejsze uczucie w życiu człowieka, będące dla niego największą motywacją Różny wpływ miłości na los człowieka, czego odwzorowaniem historia literatury i sama literatura: Miłość tragiczna jak np. „Romeo i Julia" Szekspira; miłość platoniczna; miłość udana i spełniona; stąd różne oblicza miłości w literaturze Miłość twórcza .Miłość Wokulskiego jest nieszczęśliwa, nieodwzajemniona i beznadziejna..

Miłość to uczucie twórcze czy niszczące?

Jej treść to dialog między pasterką, a pasterzem, którzy w niezwykle zmysłowych obrazach opisują swoje uczucia.Co to jest miłość w takim razie, skoro nie uczucie?. Miłość to decyzja, że ja Cię kocham, choćby nie wiem, co.. "Pieśń nad pieśniami" stanowi wielkie dzieło o miłości.. W takiej sytuacji zakochani są pełni energii i optymizmu.. Tak naprawdę nikt z nas nie wie, czym jest miłość i ile ma imion.. : 10.01.2014, 13:50 Zgadzam się z tym artykułem, cała prawda jest w nim napisana na temat miłości :) Uczymy się całe życie, poznajemy ludzi, doświadczamy nowych rzeczy, znajdujemy się w różnych sytuacjach życiowych, zakochujemy się i odkochujemy się cierpiąc przez długie lata, przy tym zadając sobie pytanie czym jest miłość, jak się objawia, co to jest za uczucie, stan.#ROZPRAWKAMATURALNA: Miłość - uczucie twórcze czy niszczące?. Wszystko, co najpiękniejsze i najwznioślejsze od niej pochodzi i z nią .Miłość i poczucie, odczucie miłości względem kogoś to dwie różne - często mylone kwestie, co wynika z przyjętego punktu odniesienia.. Jednak czy słownikowe pojęcie miłości oddaje i w pełni charakteryzuje to wspaniałe uczucie?. Miłość to uczucie twórcze czy niszczące?.

W oknie stanęła panna Izabela.Miłość to uczucie twórcze czy niszczące?

Nazywanie miłości uczuciem wynika z tego, że w dorastaniu do miłości ważna rolę odgrywa zakochanie, a zakochanie to rzeczywiście głównie kwestia uczuć i emocjonalnego zauroczenia.Czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia?. Spowodowało, że pomnożył majątek, by dać sobie szansę na zbliżenie się do kobiety.D.. Znam Cię, zdaję sobie sprawę z Twoich wad i zalet i chcę Cię kochać takiego, jakim jesteś .Może być zaspokojona (trwa więc zwykle określony czas), jest w niej doza wrogości i niepokoju.. Twoja praca powinna liczyć 250 słów.. Nic zatem dziwnego, że we wszystkich znanych nam epokach stanowiła ona niezwykle płodną inspirację dla artystów.Miłość romantyczna to uczucie destrukcyjne, niszczące, utrudniające dokonanie właściwych wyborów.. Polega to na tym, że ja spotykam ciebie, ty spotykasz mnie i między nami rozgrywa się chemia.Miłość - głębokie przywiązanie do kogoś lub czegoś; namiętne uczucie sympatii do osoby płci odmiennej, połączone z pożądaniem jej.. Ciężko jest nam w takim stanie myśleć i postępować w zgodzie z nim.Kupuj leganie, nie chomikuj.Miłość jest uczuciem powszechnie postrzeganym jako źródło szczęścia i życiowego spełnienia.. Z nami sprawdzicie, jak Wam .Wypracowanie na temat: „Lalka" to powieść pesymistyczna, .. Miłość do Izabeli okazuje się błędem i igraszką pustej i rozkapryszonej panny..

Miłość nie jest uczuciem z kilku istotnych względów.

Chętnie przebywają w swoim towarzystwie.Niszczące to uczucie, czy jak szczypta przyprawy potrzebne jest wywarowi miłości, żeby miał smak i działanie?. "Są chwile, gdy wolałabym martwym widzieć Cię.. - Strona 2.. Miłość potrafi być piękna, budująca, ale bywa też przyczyną smutku i rozpaczy.. Ktoś kiedyś powiedział, że od miłości do nienawiści tylko jeden krok.. Marzenie o Izabeli było motorem do działania dla bohatera.. Przyczynami komplikacji uczuciowych mogą być: różnica charakterów, bariery społeczne czy moralne, jak i wydarzenia (np. historyczne .Dalszą kategorię podstawową przeżyć psychicznych, obok poznania, stanowią uczucia.. Ludzkie intuicyjne, emocjonalne przekonanie, że miłość to uczucie wynika z tego, że miłość wyzwala silne uczucia.. Nieliczne chwile szczęścia z ukochaną jak spacer w Łazienkach czy czas spędzony w Zasławku są tylko złudzeniem.. Miłość nie przechodzi, pomimo wad kochanego, tylko kochająca osoba wie o tych wadach i stara się ich zaakceptować.. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do załączonego fragmentu „Lalki", całego utworu Bolesława Prusa oraz innego tekstu kultury.. Najlepiej je w ogóle wyeliminować z rozprawki, albo przynajmniej ograniczyć ich obecność do minimum.. ,,Hymn o miłości " to wielka pochwała miłości , jej opis, a nawet próba jej definicji..

Zakochanie się, wręcz przeciwnie, jest niszczącym uczuciem.

W istocie rzeczy jest kulturowym opracowaniem pewnego tematu, który ma podłoże ewolucyjne.. Choćbyśmy trzymali się wiernie podręczników, sprawowali nadzór nad sercem, postępowali zgodnie z góry ustalonym planem - wszystko to nie zda się .Miłość to potężne uczucie.. Twoja praca powinna liczyć 250 słów.. Literackie wizerunki tego uczucia w literaturze.. Tytułowy bohater powieści poetyckiej „Giaur" Goerga Byron'a zakochał się ze wzajemnością w jednej z żon Hassana, który dowiedziawszy się o zdradzie ukarał Leilę śmiercią.Uczucie miłości może być zarówno siłą niszczącą jak i budującą a jej wpływ na życie i osobowość człowieka siłą destrukcyjną lub twórczą.. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do załączonego fragmentu „Lalki", całego utworu Bolesława Prusa oraz innego tekstu kultury.. Na typie uczucia podobnym do miłości „D" skupią się też w dziele „Miłość a świat kultury zachodniej" Denis De Rougemont.Bardzo popularne i błędne jest obecnie utożsamianie miłości z uczuciem.. Trudno sobie wyobrazić, aby kiedykolwiek na ziemi istniał człowiek, który choćby się o nią nie otarł.. Jest to jedno z największych i najgłębszych uczuć.. Przez termin ten w psychologii naukowej (w przeciwieństwie do najrozmaitszych zastosowań wyrazu „uczucie" w mowie potocznej) rozumieć należy przeżycia przyjemności, zadowolenia, rozkoszy („uczucia dodatnie") oraz przeżycia przykrości, niezadowolenia, cierpienia („uczucia ujemne").Miłość romantyczna to jest taki upragniony przez wszystkich haj, czy też odlot.. Miłość - w tym słowie tkwi cała potęga ludzkich dążeń i kwintesencja szeroko pojętego szczęścia.. Nie można ogołocić miłości z uczuć i tego, co jej towarzyszy.. 2018-05-05 13:02:21Miłość to potężne uczucie, któremu są powolni zarówno możni tego świata, jak i przeciętni śmiertelnicy.. Miłość jest zjawiskiem tak skomplikowanym, że nie można jej sprowadzać do roli czynnika „budowlanego".Przykłady twórczej siły miłości odnajdujemy już w "Biblii".. Jest to teza mojej wypowiedzi i postaram się ją udowodnić, opierając się na przykładach z literatury XIX wieku.Tęsknota - siła niszcząca czy budująca ludzkie życie.. Kochanek ignoruje jednak.To nie przypadek, że wielu ludziom miłość kojarzy w pierwszym rzędzie z uczuciem, a nie z myśleniem, decydowaniem, odpowiedzialnością czy wiernością.. Jest to przykład miłosnej pieśni poetyckiej Starego Testamentu.. - Przyjemnej podróży!…- odparł, kłaniając się.W oknie stanęła panna Izabela.Z całą pewnością miłość jest uczuciem najważniejszym dla każdego z nas.. - Przyjemnej podróży!…- odparł, kłaniając się.. - Przyjemnej podróży!…- odparł, kłaniając się.. Uważam, że miłość może być uczuciem budującym w momencie , kiedy para kochanków odwzajemnia swoje uczucia ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt